NVO
Saules Bērni
  • Jaunumi
  • Par mums
  • Kontakti
  • Projekti
    • Projekts "Starpkultūru dialogs sabiedrības integrācijai"
    • Projekts "Līdztiesība–atšķirīgi dzimumi, vienādas tiesības, vienlīdzīgas iespējas"
    • Projekts "Valsts - tie esam mēs"
    • Esi tas kas vēlies būt

5. atskaite par projektu latviešu valodā

28/4/2016

 
Nepieciešamība:
Projekta “ Starpkultūru dialogs sabiedrības integrācijai” nepieciešamību noteica riska grupas jauniešu neinformētība par starp kultūru dialoga būtisko nozīmi mūsdienu multikulturālajā sabiedrībā. Savstarpēji bagātinoša komunikācija, kuras laikā mēs ar savstarpēju cieņu iepazīstam dažādas mazākumtautību  kultūras vērtības un skaidrojam viens otram tradīciju vērtības un atšķirības, kas  bagātina katru tās dalībnieku – sniedz iespēju iepazīt sevi un pasauli sev apkārt. Starpkultūru dialogs motivē mūs apzināties robežas, kuras izmantojam sevis un citu definēšanai, reizēm pārvarēt šīs robežas un labāk saprast vienam otru. 
 
Rezultāti:
 
Projekta laikā veicām pētījumu “Starp kultūru dialogs sabiedrības integrācijai” un izveidojām
  • četras video īsfilmas par starp kultūru komunikāciju un mazākumtautību kalendāro svētku rituāliem iesaistītajās ārpus ģimenes aprūpes institūcijās,
  • vienu par starpkultūru komunikāciju Baltkrievijā
  •  vienu par starpkultūru komunikāciju Krievijas Federācijā,
kuri tika ierakstīti  800 DVD diskos un  izdalīti ārpus ģimenes aprūpes institūcijās, nevalstiskajās organizācijās un interesentiem;
  • Izveidots “Kalendārs 2016” ar mazākumtautību kalendāriem un gadskārtu svētkiem, kurš papildināts ar iesaistīto ārpusģimenes aprūpes institūciju audzēkņu zīmējumiem;
  • Informācija par projekta aktivitātēm saglabāta mājas lapas www.saulesberni.org un www.videoatmina.lv
Līdz ar to projekta rezultāti ir izplatīti un uzturēti ilgtspējīgai informācijas saglabāšanai un apritei darbā ar riska grupas jauniešiem.
 
Mērķis:
Latgales reģiona ārpus ģimenes aprūpes institūciju bērnu un jauniešu starp kultūru komunikāciju prasmju veicināšana, pilnveidojot izpratni par nacionālo identitāti un  nodrošinot izglītojošas aktivitātes, kas novērš diskrimināciju un attīsta iecietību.
Ar projekta aktivitātēs iesaistītajām ārpusģimenes aprūpes institūcijām jau daudzus gadus uzturam ciešus kontaktus un tāpēc mērķa grupa bija jau iepriekš pazīstama. Šajās institūcijās ar bērniem strādāja  bērnu nama pedagogs un  nodarbības notika katrā ārpus ģimenes aprūpes institūcijā. Galvenais ieguvums – pilnveidotas un papildinātas zināšanas par starpkultūru dialoga dažādajiem aspektiem un riskiem, līdz ar to varam secināt, ka projektā izvirzītie mērķi ir pilnībā sasniegti.
 
Ietekme un labklājības pieaugums, pilsoniskā līdzdalība
Projekts veicinājis, kā arī ietekmējis II atbalsta jomas “Vienotas sabiedrības veidošana” ārpus ģimenes aprūpes institūcijās dzīvojošu jauniešu labklājības pieaugumu un papildinājis viņu zināšanu līmeni par starp kultūru dialoga nepieciešamību un nozīmi turpmākai vienotas Latvijas sabiedrības izveidei un pastāvēšanai . Līdz ar to ir veicināts sabiedrības labklājības pieaugums  un sociālo pakalpojumu pieejamība mērķa grupai, kuri projekta ietekmē kļuvuši zinošāki un informētāki.
 
Partnerība:
Norvēģijas finanšu instrumentu horizontālo prioritāšu iekļaušana un īstenošana projekta vadības procesa laikā veicināja vispārējo projekta efektivitāti un to mērķu sasniegšanu, kā arī mazināja sociālās un ekonomiskās atšķirības Eiropas Ekonomikas zonā.
Projekta partneri – biedrība “Projekts videoatmiņa” un Krievijas Federācijas “Neatkarīgais sieviešu sociālais centrs” sniedza savu unikālo pieredzi darbā ar riska grupu jauniešiem un veicināja projektā plānoto rezultātu sasniegšanu.  Gan ar biedrību “Projekts videoatmiņa”, gan ar “Neatkarīgo sieviešu sociālo centru” noslēgs sadarbības līgumus turpmāku aktivitāšu kopīgai realizācijai.” 
Picture

Comments are closed.
Powered by Create your own unique website with customizable templates.